NEXT MUSIC FESTIVAL 2005     O FESTIVALE     FOTO     PARTNERI     PRESS     KONTAKT     ARCHÍV     ENGLISH
NEXT
back to index
URBANFAILURE + RBNX (SK)
ANTHONY PATERAS + ROBIN FOX (AU)
GENERAL MAGIC (AT)
PINK BIG PIG (SK)
MIA ZABELKA (AT) + DJ STILL (US)
PAN SONIC (FI)
SPUNK (NO)
SINGLE UNIT (NO)

PROTECTION PARTY PROTI ZVUKOVEJ CHRÍPKE (SubClub 22h)
 
Team Shadetek (Warp, US) - dj set (Logic, Reaktor, Max/MSP, MPC1000)
drvivé basy, melodické linky, elektronika-dancehall-grime
Dvojicu Shadetekovcov bude v Bratislave reprezentovať Matt. Prechodným bydliskom tohto rodáka z new-yorku je momentálne Berlín a čiastočnej aj Londýn, kde sa nechal zatiahnuť do grime scény. Tejto britskej verzii hip-hopu, mutanta UK garage, podľahol natoľko, že sa vydal na 'Heavy Meckle' turné spolu s poprednými grime MC. Jeho sety sú však vždy mixom viacerých štýlov, rovnako v nich zachytíte napríklad dancehall, jungle, alebo elektroniku.
 
Society Suckers (kool.POP, DE) - dj set
breakcore opera, pogo trash, rave hymny, klasická hudba
Dosť bolo eklektických a rýchlokvasených DJov, prichádza dvojica so znamením lebky na čele. Pripravte sa na 'to najlepšie' zo smetiska vinylov, ne-hudobnú jazdu naprieč najkvalitnejším odpadom posledného desaťočia. Zažijete nevídané, 'uslyšíte' neslýchané - breakcore operu, hymnu skysnutej rave éry, top of the jungle pops. Napokon... All we are is dust in the wind!
 
Geroyche (Suburban Trash Industries, DE) - live
breakcore, elektronika
Ak sa už aj 'voľnomyšlienkársky' breakcore začína zvierať v kŕčoch stereotypu, je na čase biť na poplach. V pokoji, s kvalitnou zvukovou výzbrojou, akú nám dáva do rúk napríklad Geroyche. Vzišiel z breakcore scény, svojou produkciou však jej hranice prekračuje experimentami v kombinovaní ambientných plôch, 2-stepovo polámanej rytmiky, ktorá si zachováva správnu dávku 'špiny' a drsnosti.
 
VJ Moorooduc (DE)
'Dvorný' VJ Geroycheho. Ak sa vám doteraz zdali pohyblivé obrázky na párty mimo rytmus so zvukom, Moorooducov VJ set vás určite prekvapí perfektnou synchronizáciou.
 
VJ Drolím si organyk FFFFF (SK)
Jediným domácim na Protection proti zvukovej chrípke bude VJ a hudobník v jednej osobe, ktorého obrazovú a hudobnú produkciu ste zaručene na Slovensku nemali možnosť vidieť ani počuť. Jednoducho premiéra, ktorú si nemôžete nechať ujsť.